„Csajszi, már nem számít, mit mondasz” – Elon Musk az X-en alázta meg Kanada miniszterelnökét
Még mindig Kanada annektálása a téma. Trudeau ideges.
A vállalat minden hírverés nélkül, világszerte elérhetővé teszi az újítást minden felhasználó számára.
Nyitókép: Muhammed Selim Korkutata/Anadolu Agency/Getty Images
A Meta elindítja a Messenger új közösségi funkcióját, amely lehetővé teszi, hogy az akár 5000 felhasználót is tömörítő csoportos csevegések egy helyre kerüljenek. A vállalat minden hírverés nélkül, világszerte elérhetővé teszi az újítást minden felhasználó számára – írta meg az Index.
A Meta megerősítette a TechCrunchnak, hogy csendben bevezették a „Közösségek” (Communities) funkciót a Messengeren. Ez az új funkció a szervezetek, iskolák és egyéb privát csoportok számára kínál majd szervezettebb és strukturáltabb kommunikációs lehetőségeket.
A Meta már 2022-ben bevezette a „közösségeket” a WhatsAppon, és most a Messengert kívánja ezzel a lehetőséggel bővíteni. Céljuk, hogy ezáltal is megkülönböztessék magukat más üzenetküldő szolgáltatásoktól, például az iMessage-től.
Az új funkció lehetővé teszi a felhasználók számára, hogy anélkül kapcsolódjanak másokhoz, hogy ahhoz Facebook-csoportra lenne szükségük.
Az új funkció lehetőséget ad arra, hogy az emberek dedikált tereket hozhassanak létre a valós idejű kommunikációhoz. A Közösségek több csoportos csevegést egy helyre tömörítenek, és minden közösség rendelkezik egy dedikált „home” térrel, ahol az adminisztrátorok frissítéseket és bejelentéseket oszthatnak majd meg.
Bár a funkció hasonlít a WhatsApp közösségeihez, míg a WhatsAppon a telefonszám megadása szükséges a meghíváshoz, addig a Messengeren a közösségépítők a Facebook-barátok és azok ismerőseinek meghívásával növelhetik közösségeiket. Az új funkció világszerte minden felhasználó számára elérhetővé válik majd.
A Meta szerint akár 5000 ember is csatlakozhat egy közösséghez megosztható meghívókon keresztül.
***